مشخصات اساتید

مسعود غریب زاده

مربی سنتور ، تئوری موسیقی ، گروه نوازی ایرانی
پیشینه هنری
مسعود غریب زاده در سال ۱۳۳۹ در بوشهر بدنیا آمد . دیپلم خود را در سال ۵۸ با معدل ۱۹/۳۲از دبیرستان رازی شیراز گرفت و همان سال در رشته علوم سلولی - مولکولی دانشکده علوم دانشگاه تهران پذیرفته شد و از همین دانشگاه مدرک لیسانس خود را گرفت .
موسیقی را با نواختن ساز سنتور از چهارده سالگی نزد رضا شیعه زاده در شیراز آغاز کرد و پس از مدتی وقفه در سال ۶۸ نزد استاد مسعود رضایی نژاد در اصفهان رفت و بطور جدی به آموختن این ساز پرداخت . در سال ۱۳۷۰ به ارزشمند ترین افتخار زندگی خود یعنی شاگردی استاد فرامرز پایور دست یافت و به مدت هشت سال تا بیماری استاد در سال ۱۳۷۸ نزد ایشان تعلیم دید . او برای تعلیم سنتور به مدت ۱۰ سال ( ۲ سال بین شیراز - اصفهان و ۸ سال بین شیراز - تهران) هرهفته مداوم در رفت و آمد بود تا وقفه ای در آموختن این ساز صورت نگیرد .
در سال ۱۳۷۱ استاد پایور او را به حسین دهلوی معرفی کرد تا در کنار ۷۰ نوازنده دیگر ارکستر مضرابی ، بعنوان یکی از نوازندگان سنتور یک ، افتخار تمرین و ۱۳ شب اجرا در تالار وحدت و فرهنگسرای بهمن تهران را داشته باشد . ارکستر مضرابی دو بار در سال های ۷۱ و ۷۲ در تهران اجرا داشت .
از فعالیت های او اجراهای مختلف تکنوازی و گروه نوازی در شیراز و همچنین ضبط حدود ۶ برنامه برای رادیو و تلویزیون فارس به همراه جواد یوسف نژاد (خواننده) می باشد .
از ساخته های او می توان به قطعات دیدار ، شادی در بند و انتظار اشاره کرد .
غریب زاده سرپرستی گروه سنتور بانوان شاورک با شش نوازنده را به عهده داشت . این گروه در سال ۱۳۹۰ در جشنواره گروه نوازی فارس به مقام نخست دست یافت .
در کارنامه او شاگردی استاد فرهاد فخرالدینی در زمینه تئوری موسیقی و هارمونی و همچنین دو سال نوازندگی پیانو نزد علی آزاد و تدریس در آموزشگاههای شیراز و انجمن زرتشتیان تهران نیز به چشم می خورد .
از دیگر فعالیت های غریب زاده ویرایش اولیه دوره سنتور استاد صبا می باشد که توسط استاد پایور . تصحیح و چاپ شد . او همچنین نت نویسی کامپیوتری کتاب هفت قطعه (فالگوش) اثر فرامرز پایور را انجام داده است .
مسعود غریب زاده در سال ۱۳۷۵ با فاطمه تالانه از نوازندگان سنتور شیراز ازدواج کرد . آنها صاحب یک فرزند دختر می باشند . فاطمه تالانه مدیریت آموزشگاه موسیقی شاورک را به عهده دارد .
روزهای حضور
شنبه، شنبه، یکشنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه، چهارشنبه، پنجشنبه، پنجشنبه، جمعه
مسعود غریب زاده

ورود به سیستم

نام کاربری :
کلمه عبور :

اطلاعات تماس

آدرس دفتر مرکزی موزیک آکادمی

شیراز ـ خیابان قدوسی شرقی ـ روبروی سلطانیه ـ

پلاک ۲۶

تلفن مشاوره و فروش موزیک آکادمی

071-3628 5239 

         0917 404 7697          

جدیدترین اخبار دنیای موسیقی

سخن روز

تصویر روز

کتاب-آموزش-پن-فلوت-منتشر-شد
افزودن به سایت های مورد علاقه
بازدید ها : 624,861
امروز چهارشنبه، 15 آذر 1402
نرم افزار مدیریت آموزشگاه موسیقی | موزیک آکادمی